Εντυπωσιακή νίκη επί Αστέρα Τρίπολης

14/09/2015 - 19:58

Σπουδαία εμφάνιση, που συνοδεύτηκε με νίκη και σκορ 3-1, πραγματοποίησε η ΑΕΛΚ Κ20 κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, σε αγώνα που έγινε στο "Χριστοφίδειο" της Αγιάσου στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων της Super League.

Η ομάδα του Χρήστου Πελέκη προηγήθηκε στο 21’ με σουτ του Πεταυράκη, για να ισοφαρίσουν οι Αρκάδες λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, η ΑΕΛΚ Κ20 ήταν ανώτερη και έφτασε στο 2-1 (78') με κεφαλιά του Μπαστιάνου, ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε και το τελικό 3-1 με εντυπωσιακό σουτ στις καθυστερήσεις.

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ Κ20 (Χρήστος Πελέκης): Μαλλής, Κυριάκου, Τηνιακός, Βαγγελάκης, Καραγεώργης, Στάτης, Τοπάλλι, Σεφουλλάι (56' Σοφιάνης), Πεταυράκης, Τριανταφύλλου, Μόσχος (56' Μπαστιάνος)