Ήττα στο τέλος από Βέροια

06/10/2015 - 13:30

Αντίστοιχη εξέλιξη με τον αγώνα της πρώτης ομάδας, είχε και η αντίστοιχη των νέων για το πρωτάθλημα Κ20, με την ΑΕΛΚ να χάνει στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων από τη Βέροια με σκορ 1-2.

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο "Χριστοφίδειο" της Αγιάσου, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ πολύ νωρίς, μόλις στο 14' με γκολ του Ξόμπλιου. Με την επανέναρξη του β' ημιχρόνου, η ομάδα του Χρήστου Πελέκη ισοφάρισε σε 1-1, χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Μπαστιάνος (46'). Όμως στο 94' ο Δόρης χάρισε τη νίκη στη Βέροια.

ΑΕΛΚ Κ20 (Χρήστος Πελέκης) Μαλλής, Τοπάλι, Τηνιακός (54' Κυριάκου), Βαγγελάκης, Καραγεώργης, Στάτης, Τριανταφύλλου, Σεφουλάι (34' Πεταυράκης), Σοφιάνης, Μπαστιάνος, Τζανετέλλης (78' Μόσχος)

ΒΕΡΟΙΑ Κ20 (Τόλης Τερζής) Βασιλειάδης, Δημητριάδης, Τούφας, Μαγγίζης, Γιαννόπουλος, Ρογγότης, Νταβίντ Ντούγιτς (84' Παπουτζίδης), Ναυρινιάδης (77' Τσιούχας), Λαζόπουλος, Νικολαΐδης (93' Δόρης), Ξόμπλιος