Συγχαρητήρια στους Μυτιληνιούς αθλητές από την ΤΕ ΚΚΕ Λέσβου

26/07/2023 - 12:25

Συγχαρητήρια ανακοίνωση εξέδωσε η Τομεακή Επιτροπή του ΚΚΕ για τις πρόσφατες μεγάλες επιτυχίες των Μυτιληνιών αθλητών και αθλητριών. Αναλυτικά:

"Συγκίνηση και ενθουσιασμό σκόρπισαν οι αθλητές του νησιού μας που ανέβηκαν στο βάθρο, χωρίς να υποτιμάμε και την προσπάθεια όλων των άλλων αθλητών και αθλητριών.

Η ΤΕ Λέσβου του ΚΚΕ, συγχαίρει θερμά τις αθλήτριες, Μηλένα Κοντού (Ναυτικού Ομίλου Μυτιλήνης) και Ευαγγελία Αναστασιάδου για την 1η θέση και το Χρυσό μετάλλιο που κατέκτησαν στο διπλό σκιφ ελαφρών βαρών, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας U23 στη Βουλγαρία.

Ακόμη, συγχαίρει την Μαρία Κάσσου που κατέλαβε την 4η θέση στα 10.000μ. στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ23 στο Έσπο της Φιλανδίας και τον Γιώργο Σαραϊδάρη που κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Master Β (40-49) στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα XCO 2023.

Ευχόμαστε σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες πάντα επιτυχίες."