Απόλυτο ο Εργοτέλης, ανεβαίνει ο Παναιτωλικός

10/10/2012 - 20:44

Μπορεί να δυσκολεύτηκε, αλλά στο τέλος πήρε τη νίκη ο Εργοτέλης απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης κατά την 4η Αγωνιστική της Football League. Η ομάδα του Ηρακλείου κέρδισε με 1-0 χάρη σε γκολ του Γιοβάνοβιτς στο 79ο λεπτό.

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η Καβάλα μέσα στην Πάτρα επί της Παναχαϊκής με σκορ 0-1 και σκόρερ τον Αναστασόπουλο (87') σε ένα ματς όπου οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ενσαλίβα (65').

Η Καλλιθέα επικράτησε της Αναγέννησης Γιαννιτσών με 3-2. Σκόρερ των νικητών οι Ντακόλ (43', 69') και Μαρουκάκης (81'). Για τους φιλοξενούμενους γκολ πέτυχαν οι Σερέτης (80') και Φάμπιο (90').

Τα πάνω του άρχισε να παίρνει ο Παναιτωλικός, που πέρασε νικηφόρα από την Άμφισσα κόντρα στο Φωκικό, με γκολ του Σφακιανάκης (39'). Τέλος, με το γκολ του Χρήστου Μήτση στις καθυστερήσεις (90'), η Νίκη Βόλου πήρε το τρίποντο της νίκης απέναντι στον Ηρακλή 1908.