Έκανε... σεφτέ η Δόξα Δράμας!

16/10/2012 - 22:19

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Football League πέτυχε η Δόξα Δράμας, η οποία επικράτησε 2-0 της Αναγέννησης Επανομής, χάρη στα γκολ των Ταραλίδη στο 26' και Καπέλ στο 92', στο ματς που έριξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής.

Οι «μαυραετοί» μπήκαν δυνατά και στο 27', ο Ρούσεφ εκτέλεσε κόρνερ, ο Θάνος έπιασε την κεφαλιά και από κοντά ο Ταραλίδης έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καπέλ «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του, όταν έφυγε μόνος του στην αντεπίθεση και με άψογο τελείωμα διαμόρφωσε το 2-0.

Δόξα Δράμας (Κασδοβασίλης): Γουμάγιας, Περπερίδης, Σικαλιάς (65' Στεργιανός), Μιλένκοβιτς, Κοντέων, Ταραλίδης, Ιντζόγλου, Ρούσεφ (72' Πουλάκος), Σοϊλέδης (65' Καμινιώτης), Κάπελ, Θάνος

Αναγέννηση Επανομής (Μπαξεβάνος): Τοπαλίδης, Τσερκέζος, Κουκουλέκης, Τέλλος (32' Φωτιάς), Παπατζίκος, Δραγανίδης (55' Tζανδάρης), Μωυσίδης, Κουλίδης, Ταχμαζίδης, Μπαλασάς, Σικαλόπουλος (72' Ογκουνσότο)