Βαριά ήττα από τις Κυκλάδες οι παίδες

07/01/2017 - 12:46 Τελευταία τροποποίηση στις 07/01/2017 - 17:53

Σε κακή μέρα βρέθηκε η Μικτή παίδων της ΕΠΣ Λέσβου, που βίωσε μία από τις βαρύτερες ήττες της σε αντίστοιχη διοργάνωση, με σκορ 6-2 από την αντίστοιχη ομάδα των Κυκλάδων, στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής του Πανελληνίου Πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων, που διεξάγεται στην Ανάβυσσο Αττικής.

Το ματς κύλησε... ανάποδα από τα πρώτα λεπτά, με τους Κυκλαδίτες να προηγούνται μόλις στο 3ο λεπτό με σκόρερ τον Γκούφα. Στο 28' ο Κιοβρέκης απέκρουσε τετ ατετ του Φρέρη, αλλά στην επαναφορά ο Παντελαίος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Δύο λεπτά αργότερα, η Λέσβος μείωσεμε τον Κρητικό (30') σε 2-1, αλλά το γκολ αυτό δεν αποτέλεσε την αφορμή για κάτι καλύτερο στη συνέχεια. Στο 37' οι Κυκλάδες έφτασαν στο 3-1 με μακρινό σουτ του Παντελαίου, ο οποίος δύο λεπτά μετά πέτυχε χατ τρικ για το 4-1. Στο 50' ο Φρέρης σκόαραρε το 5-1 για τις Κυκλάδες, ενώ στο 52' ο Παντελαίος είχε δοκάρι. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο Πουλιάνος μείωσε σε 5-2 με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ και το τελικό 6-2 σημειώθηκε ξανά από τον Παντελαίο, που σημείωσε καρέ τερμάτων (63').

Μικτή ΕΠΣ Λέσβου (Π. Μαστέλλος): Κιοβρέκης, Παπαδόπουλος, Διμπαμπής, Καλαμποκάς, Ιστρέφι, Πουλιάνος, Τζινιέρης, Γαβαλάς, Κρητικός, Στρογγυλός, Πρωτούλης. Στον πάγκο ήταν οι: Λέλεκας, Μαγιάκης, Αναγνώστου, Κοκαλέλλης, Δουβαλέτας, Ανδριώτης, Καραβατάκης, Αφαλωνιάτης

Στο άλλο ματς της 3ης Αγωνιστικής στους παίδες, η Μικτή ΕΠΣ Χίου κέρδισε εύκολα με 3-0 τη Μικτή ΕΠΣ Σάμου, χάρη σε χατ τρικ που σημείωσε ο Ψυχιάς (5', 63' και 78').

Στις 13:00 αγωνίζεται η Μικτή νέων της ΕΠΣ Λέσβου με αντίπαλο τις Κυκλάδες, στοχεύοντας στο θετικό αποτέλεσμα που θα την κρατήσει σε τροχιά πρώτης θέσης.