Σφραγίζει την άνοδο ο Λεβαδειακός

14/04/2024 - 18:31 Τελευταία τροποποίηση στις 14/04/2024 - 18:41

Ο Λεβαδειακός πέρασε από το «Σεραφείδειο», επικρατώντας 2-0 της ΑΕΚ Β' για την πέμπτη αγωνιστική των play offs και απέχει ένα τρίποντο μακριά από την άνοδο στη Stoiximan Super League.

Οι Βοιωτοί επικράτησαν 0-2 της ΑΕΚ Β' χάρη στα δύο γκολ που πέτυχε ο Τσιριγώτης. Το πρώτο ήταν στο 31ο λεπτό με σουτ και το δεύτερο στο 51ο λεπτό.

Στο 90’ οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες, μετά τη σύρραξη μεταξύ του Μαχαίρα και του Μεχία, με τον διαιτητή να τους δείχνει την κόκκινη κάρτα.

Ισοπαλία στον Βόλο

Ο Μακεδονικός με τέρμα του στο 75ο λεπτό προηγήθηκε στην έδρα της Νίκης Βόλου αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν 1-1 στην 5η αγωνιστική των Play Offs του Βόρειου Ομίλου.

Ο Σιμόνι μπήκε στο ματς στο 60o λεπτό και στο 75' από κοντά έκανε το 0-1, ενώ δύο λεπτά μετά, οι φιλοξενούμενοι είχαν και μεγάλη ευκαιρία για το 0-2. Η Νίκη Βόλου κέρδισε πέναλτι λίγο μετά το 80' για παράβαση πάνω στον Παναγιωτίδη (ο οποίος μάλιστα τραυματίστηκε) και στο 84' ο Πολίτης έκανε το 1-1 από τα 11 βήματα. Στο 86' ο Κυριακίδης βρέθηκε απέναντι στον γκολκίπερ Γουναρίδη αλλά σούταρε ψηλά έξω.