Ήττα για την άνευρη Άθληση

13/11/2022 - 11:31 Τελευταία τροποποίηση στις 13/11/2022 - 12:44

Με 0-3 σετ ηττήθηκε η Άθληση από τα Χανιά χθες Σάββατο 12/11 στο Κλειστό Γυμναστήριο της Νεάπολης, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας ανδρών.

Η ομάδα της Μυτιλήνης βρέθηκε μακρυά από τον καλό της εαυτό, με έλλειψη πάθους και ρυθμού κάνοντας πολλά λάθη, με αποτέλεσμα η καλή ομάδα των Χανίων να φτάσει στη νίκη.

Στο πρώτο σετ η γηπεδούχος ομάδα είχε το προβάδισμα, όμως μετά από εύκολα λάθη τα Χανιά βρέθηκαν μπροστά στο σκορ κατακτώντας το πρώτο σετ με 23-25. Στο δεύτερο σετ η Άθληση "αυτοκτόνησε" καθώς παρά το ότι επέστρεψε από το -4 και προσπέρασε τον αντίπαλο της έχοντας δύο ευκαιρίες να κατακτήσει το σετ, εν τέλει "κατάφερε" να το χάσει με 25-27. Στο τρίτο σετ μέχρι και τους είκοσι πόντους οι δύο ομάδες προχωρούσαν μαζί, στο τέλος όμως η ομάδα της Μυτιλήνης λύγισε με 20-25.

Πλέον το σύνολο του Σωκράτη Γιακουμή στρέφει την προσοχή της στον επόμενο δύσκολο εκτός έδρας αγώνα με την Κερατέα.