Με το αριστερό η Άθληση 1-3 σετ κόντρα στο Ρέθυμνο

22/10/2023 - 17:06 Τελευταία τροποποίηση στις 22/10/2023 - 17:27

Η Άθληση γνώρισε την ήττα με 1-3 σετ την πρώτη αγωνιστική της Α2 κατηγορίας από τη νεοφώτιστη ομάδα του ΝΟΠ Ρεθύμνου.

Ξεκίνημα με το αριστερό για την ομάδα της Μυτιλήνης, η οποία πάλεψε όμως δεν μπόρεσε να κάνει την ανατροπή. Στο πρώτο σετ προηγήθηκε έως πέντε πόντους, όμως η φιλοξενούμενη ομάδα κατάφερε να ισοφαρίσει 19-19 και να πάρει τελικά το σετ με 23-25.

Στο δεύτερο σετ οι δύο ομάδες προχώρησαν στο πόντο, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στο κρισιμότερο σημείο στο 22-18 και να πανηγυρίζουν στη συνέχεια την ισοφάριση με 25-22. Στο τρίτο σετ η Άθληση ήταν "απούσα" από τον αγωνιστικό χώρο, με τους Κρητικούς να το κατακτούν άνετα 11-25.

Στο τέταρτο σετ η ομάδα του Σωκράτη Γιακουμή αν και επέστρεψε από το -8, επιχείρησε να κάνει την ανατροπή, όμως το Ρέθυμνο ολοκλήρωσε το σετ στο 22-25 και κατέκτησε τους τρεις βαθμούς της νίκης.