Μία από τα ίδια η Άθληση 0-3 σετ από τον Ερμή Πατρών

05/11/2023 - 20:23 Τελευταία τροποποίηση στις 05/11/2023 - 20:40

Άλλη μια ήττα με 0-3 σετ γνώρισε η Άθληση από τη νεοφώτιστη ομάδα του Ερμή για την 3η αγωνιστική της Α Ζώνης Α2 ανδρών.

Κατώτερη των περιστάσεων παρουσιάστηκε ξανά η ομάδα της Μυτιλήνης, με κακές επιλογές στο φιλέ και πολλά λάθη που την οδήγησαν στην τρίτη διαδοχική ήττα, παραμένοντας έτσι στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο πρώτο σετ η ομάδα της Μυτιλήνης ήταν ανταγωνιστική και με καλό μπλοκ κυνήγησε το σκορ μέχρι το τέλος, όμως οι φιλοξενούμενοι το κατέκτησαν με 26-28. Στο δεύτερο σετ ο Ερμής διατήρησε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια φτάνοντας στο 16-25. Στο τρίτο σετ η Άθληση αν και πάλεψε ξανά, οι Πατρινοί κατάφεραν να κάνουν το 23-25 και να πανηγυρίσουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.