Άθληση:Πάλεψε απέναντι στον ΝΟΠ Ρεθύμνου όμως δεν τα κατάφερε

15/01/2024 - 10:54 Τελευταία τροποποίηση στις 16/01/2024 - 14:54

Για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα η Άθληση έβαλε δύσκολα εκτός έδρας σε μια από τις πρωτοπόρες ομάδες, όμως δεν κατάφερε να φύγει με βαθμό ή βαθμούς.

Η Άθληση μετά από ένα δύσκολο ταξίδι και με αρκετή ταλαιπωρία αγωνίστηκε το βράδυ του Σαββάτου στο Ρέθυμνο. Η ομάδα της Λέσβου πάλεψε σκληρά απέναντι στη δεύτερη ομάδα της βαθμολογίας, στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ήταν ανταγωνιστική, όμως ο ΝΟΠ Ρεθύμνου κατάφερε να πάρει τους τρεις πόντους.

Στο πρώτο σετ δεν η Άθληση δεν μπήκε τόσο καλά στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα να ολοκληρωθεί το σετ στο 25-18. Στο δεύτερο σετ έγινε πραγματική μάχη ανάμεσα στις δύο ομάδες. Η Άθληση είχε την ευκαιρία με πέντε σετ μπολ να κάνει το 1-1, όμως δεν το εκμεταλλεύτηκε και το Ρέθυμνο έφτασε στο 2-0 με σκορ 32-30, ενώ οι γηπεδούχοι κατέκτησαν και το τρίτο σετ με 25-20. Μετά τη νίκη της Πετρούπολης 3-2 απέναντι στον Φοίβο, η Άθληση υποχώρησε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η Άθληση στρέφει πλέον την προσοχή της στον επόμενο επίσης δύσκολο εντός έδρας αγώνα με το Παγκράτι.