Ξεμούδιασμα με τεσσάρα σε Genova

23/07/2013 - 09:25

AELK_Genova_International_Pinzolo_4-0Τη δεύτερη νίκη της σε φιλικό δίτερμα πέτυχε η ΑΕΛΚ στο Πινζόλο, αυτή τη φορά με αντίπαλο την ερασιτεχνική Genova International και σκορ 4-0.

Οι Καλλονιάτες προηγήθηκαν με κεφαλιά του Βλάση Καζάκη (36'), πηγαίνοντας στο ημίχρονο προηγούμενοι με 1-0. Στο ξεκίνημα της επανάληψης, ο Γιώργος Μανούσος δεν αστόχησε από τα 11 βήματα, κάνοντας το 2-0. Στο 68ο λεπτό, Μπουρούς και Λεοζίνιο συνδυάστηκαν όμορφα, με τον Βραζιλιάνο να περνά και τον τερματοφύλακα, πλασάροντας στην άδεια εστία για το 3-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γιακούμπο Ποντάνι με πλασέ στην κίνηση, έπειτα από σέντρα ακριβείας του Μανούσου.

Η αρχική 11άδα της ΑΕΛΚ: Σιδεράκης, Χωριανόπουλος, Λεάντρο, Αναστασιάδης, Λίμα, Φαρία, Μαρσέλο, Γκαρσία, Βλαστέλλης, Καζάκης, Ντος Σάντος. Στη διάρκεια του ματς έπαιξαν και οι: Χογκ, Μάππας, Γάλας, Ποντάνι, Βαλιός, Κριπιντίρης, Σιλιγαρδάκης, Γιουκαρής, Λεοζίνιο, Μανούσος, Μπουρούς, Μούτσα, Ευαγγελιδάκης, Λαμπρόπουλος, Ντάμπος και Ματίας (υπό δοκιμή).