Ανώτερος ο Ατρόμητος στην Αγιάσο

23/09/2014 - 03:00 Τελευταία τροποποίηση στις 07/12/2014 - 12:44

Μετά την ήττα στην Τρίπολη από τον τοπικό Αστέρα, η ΑΕΛΚ Κ17 γνώρισε και νέα ήττα, αυτή τη φορά εντός έδρας, από τον Ατρόμητο με σκορ 0-3, στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστικής του αντίστοιχου πρωταθλήματος νέων.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν περισσότερο δραστήριοι στο «Χριστοφίδειο» και κατόρθωσαν να πάρουν τον έλεγχο του αγώνα, μην αφήνοντας πολλά περιθώρια στο φιλότιμο πάντως σύνολο του Φώτη Κοκκινέλλη, που δημιούργησε κάποιες απειλητικές φάσεις και δικαιούταν κάτι καλύτερο από το παιχνίδι. Ο Αστέρας πήγε με προβάδισμα 0-1 στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, ενώ κατόρθωσε να πετύχει δύο ακόμα γκολ στην επανάληψη, παρά το γεγονός ότι η ΑΕΛΚ είχε στα τελευταία λεπτά την αριθμητική του υπεροχή, λόγω αποβολής.

Σε δηλώσεις του στο aelk.gr ο προπονητής της ΑΕΛΚ Κ17 Φώτης Κοκκινέλλης επεσήμανε: «Το αποτέλεσμα δεν αποδεικνύει την αλήθεια για το παιχνίδι. Κάναμε καλή προσπάθεια, όμως τα δύο από τα τρία γκολ προέκυψαν λόγω προσωπικών λαθών και κάναμε δώρο το τρίποντο στον αντίπαλο. Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας».