Ήττα στου Ρέντη!

30/09/2014 - 03:00 Τελευταία τροποποίηση στις 07/12/2014 - 12:43

Δεν κατάφερε να φύγει με κάτι θετικό από τις εγκαταστάσεις του Ρέντη η ΑΕΛΚ Κ17, γνωρίζοντας μια ακόμα ήττα στο ξεκίνημα του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Super League, από τον Ολυμπιακός με σκορ 4-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 15’ με τον Χρήστου, έφτασαν στο 2-0 με τον Τσαλίκη στο 30’ και πέτυχαν ένα ακόμα τέρμα πριν την ανάπαυλα, με τον Κολτσίδα στο 40ο λεπτό. Η ΑΕΛΚ Κ17 μείωσε με τον Γιάννη Πιπερά στο 70’ και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κούγιος πέντε λεπτά πριν τη λήξη.

Σε δηλώσεις του στο aelk.gr, ο προπονητής της ΑΕΛΚ Κ17 Φώτης Κοκκινέλλης τόνισε: «Σήμερα παρουσιάσαμε δύο πρόσωπα. Ένα μέτριο στο πρώτο ημίχρονο και ένα πολύ καλό στο δεύτερο. Στόχος μας στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού ήταν η καλή αγωνιστική παρουσία. Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι ο χρόνος δουλεύει ως σύμμαχος για την ομάδα κερδίζοντας εμπειρίες. Με την προσπάθεια που καταβάλλουμε και τη σταθερή δουλειά θα έρθει και η συγκομιδή βαθμών».

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σκαφίδας, Βερβέρης, Φουάσης, Αγιούτης, Θυμιανός, Κολτσίδας, Τσουμάκης, Χρήστου, Τσιλίκης, Κηπουρός, Κούγιος

ΑΕΛΚ Κ17: Βαμβούκος, Κιότου (85’ Φωτέλλης), Τηνιακός, Θωμαΐδης (60’ Μπαλάσκας), Χατζέλλης, Ζαραδούκας, Χασάπης(70’ Καμαρός), Τζανετέλλης, Κονδύλας (55’ Αλαγιάννης), Πιπεράς, Μοσχούδης (80’ Βουτυράκης)