Ντεμπούτο με θετικό αποτέλεσμα στα Χανιά!

15/09/2013 - 17:38

Kokkinellis_Aiolikos_pagkos_Iaswn1Εν τω μεταξύ ντεμπούτο με θετικό αποτέλεσμα απέσπασε και η Κ17 της ΑΕΛΚ του Φώτη Κοκκινέλλη, αποσπώντας ισοπαλία από τον Πλατανιά στα Χανιά.

Η Καλλονή ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο χάνοντας ευκαιρίες, αλλά με το ξεκίνημα της επανάληψης οι γηπεδούχοι στο 46΄σε μία στιγμή αδράνειας πήραν το προβάδισμα.

Η αντίδραση όμως των παικτών του Κοκκινέλλη ήταν άμεση και στο 60΄ο Ξύδας ισοφάρισε σε 1-1 δίνοντας το σημαντικό βαθμό για την ομάδα του.

Οι συνθέσεις:
Πλατανιάς: Ευθυμάκης, Στεφανίδης Ηλ., Στεφανίδης Ν., Shehu, Κρασουδάκης, Νικηφόρος, Λιάσκας, Κοντορινάκης, Κοκκινάκης, Μανιουδάκης, Βαρουξάκης
Καλλονή: Παπάζογλου Φ., Μπουρμπούλης, Καραγιώργης, Βαγγελάκης, Τινιακός, Γιαζιτζόγλου, Δράκος, Μερτζάνης, Πιπεράς Γ., Ξύδας, Κυριακού

Ως αλλαγή μπήκαν οι: Παπάζογλου Θ., Θωμαΐδης, Βουρλής, Κεραμιδάς