Ήττα στην Αγιάσο από τον Εργοτέλη

22/09/2013 - 11:02

aelk_ypodomes_fanela_backΕντός έδρας ήττα γνώρισε η ΑΕΛΚ Κ17 στο δεύτερο αγώνα πρωταθλήματος, με αντίπαλο τον Εργοτέλη, που πραγματοποιήθηκε στο "Χριστοφίδειο" της Αγιάσου.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και πήραν προβάδισμα με το "καλημέρα" στην αναμέτρηση, μόλις στο 1ο λεπτό, χάρη σε γκολ του Στρατάκη. Παρά το γεγονός πως η ΑΕΛΚ Κ17 ισορρόπησε και δημιούργησε φάσεις για την ισοφάριση, οι Κρητικοί κατάφεραν στο 65ο λεπτό να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, ξανά από στημένη φάση, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Επιτροπάκη. Λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης ο Εργοτέλης διαμόρφωσε το τελικό 0-3 με γκολ του Μέμου.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΕΛΚ Κ17: Παπάζογλου, Μπουλμπούλης (80' Παπάζογλου), Ντηνιακός, Καραγιώργης, Βαγγελάκης, Δράκος, Μερτζάκης (65' Ξινός), Σεφουλάι (70' Γιατζιτζόγλου), Κυριακού (75' Κεραμύδας), Πιπεράς, Ξύδας

Εργοτέλης Κ17: Παναγιώτου, Χριστοδούλου, Βασιλάκης, Χαρκουτσάκης, Δερμιτζάκης, Τσακάνι, Μέμος, Στρατάκης, Λιδάκης, Επιτροπάκης, Σταυρακάκης