«Διπλό» στην Τρίπολη!

27/01/2014 - 15:03 Τελευταία τροποποίηση στις 27/01/2014 - 15:10

aelk_k17_2Η ΑΕΛΚ Κ17, στα πλαίσια της 7ης Αγωνιστικής του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος υποδομής της Super League, κέρδισε μέσα στην Τρίπολη τον τοπικό Αστέρα (0-1).

Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Κλάους Σέφουλάι στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, δίνοντας προβάδισμα στους Καλλονιάτες, το οποίο διατήρησε μέχρι το τέλος. Είναι χαρακτηριστικό, ότι η ομάδα του Φώτη Κοκκινέλλη διαχειρίστηκε εξαιρετικά το υπέρ της σκορ στην επανάληψη, πανηγυρίζοντας στη λήξη ένα σπουδαίο αποτέλεσμα μέσα σε μια δύσκολη έδρα.

Σύνθεση:
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ Κ17: Παπάζογλου Φ., Δράκος, Μπουλμπούλης, Βελετάκης, Βαγγελάκης, Καραγεώργης, Ξύδας (90’ Χαμσαλάρι), Κλάους (85’ Γιαννακουδάκης), Μερτζάνης (65’ Τηνιακός), Βούλγαρης (70’ Γιαζιτζόγλου), Κυριακού (80’ Θωμαΐδης)

(Φωτό: aelk.gr)