Ήττα από Ολυμπιακό στου Ρέντη

06/01/2014 - 15:10

aelk_k20_olympiacosΔεν κατάφερε να δραπετεύσει με κάποιο θετικό αποτέλεσμα από τις εγκαταστάσεις του Ρέντη η ΑΕΛΚ Κ20, η οποία ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα νέων της Super League με σκορ 3-0.

Η ομάδα του Δημήτρη Γαβαλά στάθηκε αρκετά καλά στο γήπεδο στο πρώτο μισάωρο, σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι, δημιουργώντας κάποιες καλές ευκαιρίες για γκολ. Ωστόσο οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να βρουν λύσεις στο σκοράρισμα και με τον Σωτηράκο (37') άνοιξαν το σκορ. Σα να μην έφτανε αυτό, λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός έφτασε και στο 2-0 με τον Βέργο (45').

Ο Ολυμπιακός είχε πάρει φόρα και με το ξεκίνημα της επανάληψης έφτασε και στο 3-0 χάρη σε τέρμα του Γιάνκοβιτς (49'). Οι αλλαγές των δύο ομάδων έριξαν το ρυθμό και το τελικό σκορ έμεινε στο 3-0.

Ολυμπιακός: Στρέζος, Γκούτσιος, Σωτηράκος, Βλάχος, Βούρος, Παπασάββας, Γιάνκοβιτς (83’ Ιγνατιάδης), Σιώπης (63’ Ψυχογιός), Βέργος, Νασιακόπουλος, Πασαλίδης (63’ Γαρεφαλάκης)

ΑΕΛΚ: Μάππας, Αγριμάκης, Ιωαννίδης, Γιαζιτζόγλου, Ευαγγελιδάκης, Μπράκουλα, Καραμπάς (61' Χατζηκλειδαράς), Πιπεράς (61’ Κροτσίδας), Σοφιάνης, Μπουρούς (75’ Γκαμάγκας), Κίστα

(Φωτό: aelk.gr)