Η 12άδα του Διαγωνισμού Τριπόντων και οι 8 wild cards!

29/02/2016 - 15:13 Τελευταία τροποποίηση στις 29/02/2016 - 15:39

Έπειτα από την καταγραφή των Φύλλων Αγώνα στις αναμετρήσεις της Α’ Κατηγορίας της ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου ως και το τέλος του Α’ Γύρου της Β’ Φάσης, η μάχη για την είσοδο στη 12άδα των πρώτων σε εύστοχα τρίποντα ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρουσα. Και αν για κάποιους, που ήταν αρκετά μπροστά, η συμμετοχή τους στο διαγωνισμό τριπόντων του «All Star Game Lesvos 2016» ήταν αναμενόμενη, κάποιων άλλων κρίθηκε σε ένα σουτ!

Η πρώτη 12άδα απαρτίζεται από παίκτες επτά διαφορετικών ομάδων, που ευστόχησαν το λιγότερο σε 12 τρίποντα στη διάρκεια της φετινής αγωνιστικής περιόδου.

12. Μακρής (Αρισβαίος Καλλονής) – [12]

Έπειτα από απόφαση των διοργανωτών, η αρχική σκέψη για χορήγηση τεσσάρων «wild cards», τροποποιήθηκε σε οκτώ συνολικά, ώστε να προκύψουν τέσσερα «3pt Battles», οι νικητές των οποίων θα πλαισιώσουν τους πρώτους 12 για την τελική 16άδα και τις νοκ άουτ «μονομαχίες» μέχρι τον τελικό! Η επιλογή των παικτών έγινε αυτή τη φορά από τους διοργανωτές, έπειτα από σχετική συζήτηση των δημοσιογράφων της αθλητικής εφημερίδας «ΡΕΒΑΝΣ των Σπορ», του SportLesvos.gr και του KalloniNews.gr.

Οι «wild cards» δόθηκαν στους παρακάτω παίκτες, που θα μονομαχήσουν για μια θέση στην τελική 16άδα, σε νοκ άουτ ζευγάρια,: 13-20, 14-19, 15-18, 16-17