Σαρωτικός "Παλλέ", αγνώριστος "ΑΙΟ"

13/03/2012 - 12:50 Τελευταία τροποποίηση στις 13/03/2012 - 13:17

Επίδειξη δύναμης έκανε ο Παλλεσβιακός απέναντι στον Αιολικό, στο δεύτερο ματς της ημιτελικής σειράς στα play off της Α' Κατηγορίας, επικρατώντας με double score 80-40 και παίρνοντας έτσι τεράστιο ψυχολογικό πλεονέκτημα εν όψει του τρίτου και καθοριστικότερου ματς, που θα κρίνει το δεύτερο φιναλίστ των τελικών.

Η ομάδα του Θόδωρου Γιαννίκου ήταν ανώτερη από το πρώτο λεπτό, πήρε μια διαφορά 12 πόντων στην Α' Περίοδο και την αύξησε στο +25 στο ημίχρονο.

Εκεί ο Παλλεσβιακός πίστεψε ότι κρίθηκαν όλα και χαλάρωσε, όμως ακολούθησε ένα σοβαρό 10λεπτο από τον Αιολικό που μείωσε το σκορ σε 50-36. Ο "Παλλέ" απάντησε με νέο εκπληκτικό σερί σε άμυνα και επίθεση, νικώντας με επιμέρους σκορ στην Δ' Περίοδο 30-4 τον Αιολικό, με τον πίνακα να γράφει τελικό σκορ 80-40!

Οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους σε τρίτο ματς, που θα διεξαχθεί στο Κελιστό της Νεάπολης την Τετάρτη (14/3) στις 19:00.