Δεν άντεξε στην παράταση ο Θησέας

15/02/2022 - 09:29 Τελευταία τροποποίηση στις 15/02/2022 - 09:42

Την ήττα στην παράταση 63-59 γνώρισε ο Θησέας στον κομβικής σημασίας αγώνα κόντρα στον Αιγέα στη Χίο.

Ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι με τον Θησέα να παρουσιάζεται βελτιωμένος κατά κύριο λόγο στο επιθετικό παιχνίδι με τις 2 νέες του μεταγραφές. Οι δύο ομάδες είχαν από δύο καλά δεκάλεπτα στον αγώνα, κάτι το οποίο κατέληξε σε παράταση και με επιμέρους σκορ 14-10 κατάφερε ο Αιγέας να πάρει μια πολυπόθητη νίκη που τον φέρνει πιο κοντά στην παραμονή και από τη άλλη σε πιο δύσκολη θέση την φιλοξενούμενη ομάδα.

Μετά την λήξη του αγώνα η ομάδα του Θησέα έκανε ένσταση για δυο φάσεις που το χρονόμετρο του παιχνιδιού δεν σταμάτησε ως όφειλε, την μια στην κανονική διάρκεια πριν την λήξη του αγώνα και ενώ είχε τελευταία επίθεση η ομάδα της Παναγιούδας, ο χρόνος κύλησε από το 1,8 στο 0,4 και την άλλη στην παράταση από 19,2 σε 17,2.