Έκανε το πρώτο βήμα η Ολυμπιάς

13/04/2023 - 11:23 Τελευταία τροποποίηση στις 13/04/2023 - 11:40

Η ομάδα της Μήθυμνας έκανε το 1-0 στη σειρά των Play οffs του πρωταθλήματος μπάσκετ γυναικών απέναντι στον Αρισβαίο με σκορ 31-25.

Ο πρώτος αγώνας πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Μολύβου χθες 12/4 και τώρα η σειρά μεταφέρεται στην έδρα του Αρισβαίου για τον δεύτερο αγώνα, με την Ολυμπιάδα ωστόσο να διατηρεί το προβάδισμα.

Στην χθεσινή αναμέτρηση, η γηπεδούχος ομάδα παίζοντας εξαιρετική άμυνα προηγήθηκε στο ημίχρονο 19-6. Στο δεύτερο μέρος ο Αρισβαίος με κορυφαία την Ζήκου έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να ροκανίσει τη διαφορά, ενώ πέντε λεπτά πριν τη λήξη το σκορ ήταν στο 25-23.

Στο τελευταία λεπτά η Ολυμπιάς αφυπνίστηκε και με την Ευαγγέλου να χτυπάει σε κρίσιμα σημεία κατάφερε να πάρει τη νίκη.