Απαγορεύεται η χρήση ή επαναδημοσίευσή του σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.
Ο Αρίων Μυτιλήνης ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι στο παιδικό πρωτάθλημα, μέσα στο Μόλυβο επί της τοπικής Ολυμπιάδας (31-32), σε ένα ματς που κρίθηκε τελικά στον πόντο. Στο έτερο ματς του 10ου ομίλου, ακόμα ένα με κλιεστό σκορ, οι Ελπίδες Παναγιούδας επιβλήθηκαν του Αιολικού (35-32).
Στο 2ο όμιλο, ο Αίολος Μυτιλήνης ζευγάρωσε τις νίκες του, επικρατώντας αυτή τη φορά του Παλλεσβιακού (53-48), ενώ το παιχνίδι του Αιγέα Πλωμαρίου με το Sports Club Mytilini αναβλήθηκε λόγω καιρού.
Τα Φύλλα Αγώνων
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ – ΑΡΙΩΝ MYTIΛHNHΣ 31-32
Διαιτητές: Ζειμπέκης - Κωστακέλλη
Ημίχρονο: 15-20
Δεκάλεπτα: 10-7, 5-13, 6-7, 10-5
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΜΗΘΥΜΝΑΣ (Καλαιτζής): Τσαπώνης 14, Καραβασίλης 10, Χατζηχρήστου 2, Αγγελής 3, Μαυρέλλης 2, Τσιρμπινής, Σαμαραδέλλης, Πιτσούλης
ΑΡΙΩΝ (Οικονόμου): Λαγκαδάς 9, Χατζηλάμπρου 2, Αναγνώστου 13, Καρανικολής 6, Καραχάλιας 2, Δρακούλης
ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ - ΑΙΟΛΙΚΟΣ 35-32
Διαιτητές: Λαμπρέλλης
Ημίχρονο: 17-8
Δεκάλεπτα: 4-4, 13-4, 13-10, 6-14
ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ (Καραμανώλης): Γραμματάς 19, Ζειβέκης 2, Κούκια 9(1), Τσαμουράς 2, Βασιλέλλης 1, Καλαιτζίδης 2, Καλατζής, Παναγιωτάκης, Χατζηγιαννάκης, Χατζηαποστόλου Α., Γιοβανόπουλος, Χατζηαποστόλου Μ.
ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Γιουσμάς): Παλαιολόγος Α. 19(1), Μάρτης 9, Παλαιολόγος Ρ. 4, Αοστολέλλης, Γιουσμάς Π., Καγιαρός, Σπανός, Βαξεβάνης, Γιουσμάς Α.
ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ – ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ 53-48
Διαιτητές: Ροδίτης Χ. - Γονατάς
Ημίχρονο: 21-25
Δεκάλεπτα: 11-7, 10-18, 12-10, 20-13
ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Γιαννίκος): Αλεξίου 4, Μισαηλίδης 26(2), Χασαπάκης 2, Τεντολούρης 2, Κοκιούσης 6, Κομνηνός 9, Πλακωτάρης 2, Στρίγκος 1, Φωτσινός, Καραγιλάνης, Συνοδινός, Γιαννίκος
ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ (Τσακαλάκης): Μπεντός 11, Γανώσης 10, Μάλαμας 8, Μωραίτης 7, Δαλδάρας 9(2), Κλειδαράς 2, Παπαδημητρίου, Μαρμαρινός
ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ - SPORTS CLUB MYTILINI (αναβλήθηκε λόγω καιρού)
Βαθμολογίες
1ος Όμιλος - Παίδων | Bαθμοί | Ν-Η | |
1. | Αρίων Μυτιλήνης | 4 | 2-0 |
2. | Ολυμπιάς Μηθύμνης | 3 | 1-1 |
3. | Ελπίδες Παναγιούδας | 3 | 1-1 |
4. | Αιολικός | 2 | 0-2 |
.
2ος Όμιλος - Παίδων | Bαθμοί | Ν-Η | |
1. | Αίολος Μυτιλήνης | 4 | 2-0 |
2. | Sports Club Mytilini | 1 | 0-1 |
3. | Παλλεσβιακός | 1 | 0-1 |
4. | Αιγέας Πλωμαρίου | 0 | 0-0 |