Ο Αιγέας έσπασε το αήττητο του Θησέα!

15/12/2015 - 17:40

Με μια μεγάλη έκπληξη συνεχίστηκε το πρωτάθλημα κορασίδων της ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου, αφού ο μαχητικός Αιγέας Πλωμαρίου έκαμψε στην παράταση την αντίσταση του Θησέα Παναγιούδας (41-36), υποχρεώνοντας τον στην πρώτη του ήττα στη φετινή διοργάνωση.

Ο αγώνας ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι στο πρώτο ημίχρονο, τον Θησέα να παίρνει προβάδισμα 5 πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου και τον Αιγέα να καταφέρνει να στείλει το ματς στο έξτρα 5λεπτο, παίρνοντας τη νίκη και δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα.

Το έτερο ματς της αγωνιστικής, μεταξύ Αίολου Μυτιλήνης και Αρισβαίου Καλλονής, αναβλήθηκε.