Τέταρτο σερί πρωτάθλημα ο Αίολος!

13/04/2016 - 18:04

Τη δική του "αυτοκρατορία" έχει χτίσει πλέον ο Αίολος Μυτιλήνης στις αναπτυξιακές ηλικίες και δη στο πρωτάθλημα κορασίδων της ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου, κατακτώντας για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά τον τίτλο!

Τα κορίτσια του Θοδωρή Γιαννίκου επιβεβαίωσαν την ανωτερότητά τους και επικράτησαν στον τελικό του Αρίωνα Μυτιλήνης με 40-32 σε ένα ματς που ήταν ντέρμπι μέχρι το ημίχρονο. Ο Αίολος μπήκε συγκεντρωμένος σε άμυνα και επίθεση στην τρίτη περίοδο, "καθαρίζοντας" τη νίκη απόλυτα δίκαια.

Αυτός ήταν ο τέταρτος τίτλος του Αίολου στο πρωτάθλημα κορασίδων, ενώ μετρά στο ίδιο χρονικό διάστημα και τρεις σερί κατακτήσεις στο αντίστοιχο Κύπελλο "Δ. Κουκέλλης".