Πρώτη νίκη για "Παλλέ" με Ερμούπολη

26/04/2014 - 12:22 Τελευταία τροποποίηση στις 27/04/2014 - 17:43

Palle_paides_champions_2013_14_1Tην πρώτη του νίκη στην προκριματική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος, που διεξάγεται στην Αθήνα, πανηγύρισε ο Παλλεσβιακός στην κατηγορία των παίδων, επιρκατώντας της Ερμούπολης Σύρου με σκορ 46-44.

Σε ένα συναρπαστικό ματς, οι παίκτες των Χρυσουλάκη και Ρούσσου κατάφεραν να φτάσουν στο ροζ φύλλο αγώνα παρά το κακό τους ξεκίνημα στο πρώτο 10λεπτο, που έμοιαζε πολύ με τους προηγούμενους αγώνες της διοργάνωσης.

Σταδιακά όμως ο "Παλλέ" έπαιρνε αυτοπεποίθηση και καλή ψυχολογία, δείχνοντας μαχητικότηα και αγωνιστικότητα. Η διαφορά μειώθηκε και στο 3ο 10λεπτο οι πρωταθλητές Λέσβου πήραν την πρωτοπορία στο σκορ, την οποία διατήρησαν μέχρι τέλους. Πολύ καλή απόδοση είχαν οι Ζεϊμπέκης, Κλούρας, Νικέλλης και Διόλατζης.

Σήμερα προβλέπεται ξεκούραση για την ομάδα της Μυτιλήνης, αφού έχει ρεπό. Η αγωνιστική δράση συνεχίζεται στον Γ' Όμιλο όμως και την Κυριακή ο Παλλεσβιακός θα αντιμετωπίσει τον Ιπποκράτη Κω, με στόχο τη νίκη και την τιμητική 3η θέση, πίσω από την Έξω Παναγίτσα Χαλκίδας και το Ηράκλειο, που είναι οι κορυφαίες ομάδες του ομίλου.