Φιλική ισοπαλία με κέρδη

24/08/2017 - 14:48

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το δεύτερο φιλικό προετοιμασίας του Διαγόρα, με αντίπαλο τον Ατρόμητο Ανεμώτιας, στο Γήπεδο της Αγίας Παρασκευής.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν σε δύο ημίχρονα 35λεπτης διάρκειας, με τους δύο προπονητές να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα εν όψει της συνέχειας. Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με αυτογκόλ, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κριτσωτάκη, αλλά ο Διαγόρας ισοφάρισε με ψύχραιμο πλασέ του Παρέλλη και προηγήθηκε 2-1 με γκολ του Κόμβου. Η ομάδα του Χρήστου Παπαδόπουλου έφερε το ματς στα ίσα, λίγο πριν το τέλος, με τέρμα που σημείωσε ο Παπουτσιδέλλης.

Ο Χρήστος Πελέκης είδε όλους τους παίκτες του να παίρνουν χρόνο συμμετοχής και μέχρι τα μισά του δευτέρου ημιχρόνου ο Διαγόρας είχε κατά διαστήματα καλή απόδοση και όμορφες συνεργασίες. Στα τελευταία λεπτά ωστόσο αγωνίστηκαν και ποδοσφαιριστές που ακόμη τελούν υπό δοκιμή, με τον νεαρό τεχνικό να καλείται τις επόμενες ημέρες να αποφασίσει για το μέλλον τους στην Αγία Παρασκευή.