Πελέκης: "Μετά το γκολ, καταρρεύσαμε"

01/10/2017 - 19:32

Παράπονα από τη διαιτησία είχε ο Χρήστος Πελέκης, μετά το τέλος του αγώνα με τον Αήττητο στα Σπάτα, έχοντας μόνο καλά λόγια να πει για τους ποδοσφαιριστές του.

Αναλυτικά: "Για 65 λεπτά ήμασταν πολύ συγκεντρωμένοι και διαβασμένοι. Στο πρώτο ημίχρονο θα έλεγα ότι δεν απειληθήκαμε καθόλου. Θα ήθελα να αναφερθώ όμως και στη διαιτησία, που είχε πολλά ανάποδα σφυρίγματα και μας έπαιξε 90-10. Ο Αήττητος είναι ένας αντίπαλος πολύ δυνατός. Τον περίμενα ωστόσο πιο δουλεμένο σε τακτικά κομμάτια. Έπαιζε ένα παιχνίδι μόνο με διαγώνιες πάσες στην πλάτη της άμυνάς μας, τις οποίες είχαμε διαβάσει πολύ καλά, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να διασπάσουν την άμυνά μας. Μετά το γκολ που δεχθήκαμε, όμως, καταρρεύσαμε. Είχαμε ένα πλάνο, ώστε να αντέξουμε πίσω στην άμυνα, αλλά δυστυχώς μετά και τον τραυματισμό του Σαλταμάρα είχαμε πολλά αμυντικά προβλήματα. Μοιραία ήρθε και το τρίτο γκολ στο τέλος. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου, πολλοί εκ των οποίων έπαιξαν για πρώτη φορά στη Γ' Εθνική. Ευχαριστούμε τη διοίκηση για τη στήριξη που μας παρείχε σε όλο το ταξίδι από το πρωί. Να ευχαριστήσω και τον πρόεδρο του Αήττητου για την άριστη φιλοξενία."