«Βράζει» με τη διαιτησία στη Σαντορίνη!

22/01/2018 - 16:17

Ανακοίνωση εξέδωσε η διοίκηση του Διαγόρα Αγίας Παρασκευής, με την οποία διαμαρτύρεται για τα σφυρίγματα του διαιτητή Ιωαννίδη από το Σύνδεσμο Πειραιά, στην ήττα από τον Πανθηραϊκό μς 1-0.

Αναλυτικά: «Ο επίσημος Διαγόρας καταγγέλλει τη διαιτησία του χθεσινού αγώνα μεταξύ της ομάδας μας και του Πανθηραϊκού, που διεξήχθη στη Σαντορίνη και αλλοίωσε το αποτέλεσμα του αγώνα και του βαθμολογικού πίνακα. Ο Διαγόρας ήταν καλύτερος καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, του ακυρώθηκε κανονικό γκολ στο πρώτο ημίχρονο, δεν του δόθηκε καταφανέστατο χέρι - πέναλτι (αλά Ρομπέρτο Κάρλος), κοβόταν κάθε επιθετική προσπάθεια με ανάποδα σφυρίγματα και κράτησε 2 λεπτά καθυστερήσεις αντί τουλάχιστον 10, λόγω των συνεχών καθυστερήσεων και τραυματισμών.

Τέτοιες διαιτησίες αμαυρώνουν το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο και το φέρνουν 50 χρόνια πίσω. Απαιτούμε σεβασμό στην προσπάθειά μας. Από δω και πέρα δε θα ανεχθούμε παρόμοια φαινόμενα. Οι αρμόδιοι ας λάβουν τα μέτρα τους.»