Ήττα χωρίς κόστος

24/03/2018 - 17:30 Τελευταία τροποποίηση στις 24/03/2018 - 21:17

Ο Αιολικός, έχοντας και τον αέρα υπέρ του στο πρώτο μέρος, είχε ελαφρά υπεροχή και τις πιο καλές ευκαιρίες ως το 35ο λεπτό.

Η ομάδα της Μυτιλήνης απείλησε σε τρεις περιπτώσεις, σε σουτ των Μιχαλάκη (13'), Λαμπράκη (22') και Κριπιντίρη (29'). Ο Πανθηραϊκός όμως βρήκε τον τρόπο να ξεκλειδώσει το σκορ, με εκπληκτικό σουτ του Μάνιας στο 44ο λεπτό, πηγαίνοντας έτσι με το υπέρ του 1-0 στην ανάπαυλα.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά σε ένα δεύτερο γκολ, αλλά ο Ζαχαρής είπε όχι στον Ντάμζι. Ο Πανθηραϊκός είχε τον έλεγχο και πλησίασε σε ένα δεύτερο γκολ, αλλά ο Γκίκας σημάδεψε το δοκάρι στο 62ο λεπτό.

Ωστόσο λίγο αργότερα έγινε και το 2-0 για την ομάδα της Σαντορίνης, στο 74ο λεπτό, με πλασέ του Ντούμου,που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

ΠΑΝΘΗΡΑΪΚΌΣ: Αθανασίου, Τσόπελας, Μπιρμπίλης, Φύτρος, Κεφαλάς, Μάνιας, Ντάμζι (78' Λούκα), Ντανκουά (88' Περιάλης), Ντούμος (90' Καμπόσος), Γκίκα (83' Πολυκρέτης), Αγοραστός

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Ζαχαρής, Κόπελας (73' Καδής), Κρητικός, Τάχιας, Καπταγιάννης (83' Κουτσούμπας), Κριπιντίρης, Λαλάς, Διακορώνας (83' Κεσίδης), Μιχαλάκης, Μπουρούς, Λαμπράκης