Νίκες για Φίλια και Αλκιβιάδη

03/04/2024 - 18:59 Τελευταία τροποποίηση στις 03/04/2024 - 19:14

Με νίκες προχώρησαν την 8η αγωνιστική των play outs της Α ΕΠΣ Λέσβου, ο ουραγός Αλκιβιάδης και η Φίλια.

Την πρώτη νίκη στo μίνι πρωτάθλημα πέτυχε ο Αλκιβιάδης, ωστόσο δεν έχει κάποιο αντίκρισμα αφού έχει ήδη υποβιβαστεί. Ο Κεραυνός προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με τον Μπεζίου Αμπελχανί, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 22' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σταυρινού. Στο 55' ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Παρλιάρος απέκρουσε πέναλτι που εκτέλεσε ο Τρακέλλης. Δέκα λεπτά αργότερα ο Σπυρίδης με σουτ έκανε την ανατροπή για την ομάδα του Κάτω Τρίτους, με το 2-1 να παραμένει μέχρι το φινάλε.

Στη Φίλια η τοπική ομάδα πήρε τους τρεις πόντους απέναντι στην Αναγέννηση Γέρας με πέναλτι του κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο Γιώργος Μαλακός.