Πρώτη νίκη για Θύελλα Πηγής

07/10/2012 - 13:51

Με τη Θύελλα Πηγής να κερδίζει τον Κεραυνό Αφάλωνα με σκορ 2-0, στο ματς που ολοκλήρωσε την 4η Αγωνιστική, έπεσε πριν λίγη ώρα η αυλαία στην Α' Κατηγορία.

Η ομάδα του Θοδωρή παπαδημητρίου πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, χάρη στα γκολ του Κάσσου στο Α' ημίχρονο και του Λίγγου στην επανάληψη, ξεκολλώντας έτσι από τον πάτο της βαθμολογίας. Με την εμφάνιση μάλιστα που πραγματοποίησε η Θύελλα μπορεί σίγουρα να ελπίζει σε καλύτερες ημέρες.

Να σημειωθεί, ότι ο Κεραυνός Αφάλωνα ολοκλήρωσε το ματς με 9 παίκτες, λόγω αποβολών των Τσιθριώτη και Βαρνά, με την ομάδα του Στρατή Νησιώτη να έχει αφήσει τον καλό της εαυτό στο ματς της πρεμιέρας και τη μεγάλη νίκη κόντρα στον Αλκιβιάδη Κ. Τρίτους.