Πρώτος ο Όλυμπος, νίκη για Αετό Λουτρών

28/10/2012 - 20:06 Τελευταία τροποποίηση στις 28/10/2012 - 21:26

Aetos_Loutrwn_panigyriko_2012-13slΠετυχαίνοντας πέντε γκολ και κάνοντας ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο όπου το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις, ο Όλυμπος συνέχισε αήττητος στο πρωτάθλημα, καταβάλλοντας την αντίσταση της νεανικής Θύελλας. Ο Διαγόρας δεν είχε κι αυτός προβλήματα κόντρα στον Παπανικολή τον οποίο και συνέτριψε με 5-0.

Στην Αγιάσο,ο Όλυμπος προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο. Δύο γκολ πέτυχε ο Σεραφίγγος ένα ο Λαλάς, ένα ο Ανήφορος και ένα ο Βουργουτζής.

Στην Αγία Παρασκευή ο Διαγόρας παρέμεινε σε απόσταση βολής από τους πρωτοπόρους, παιζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο. Ο Νερατζής άνοιξε το σκορ και έκανε λίγο αργότερα το 2-0 και ο Δημάκης πέτυχε το 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρονου. Ο Παπανικολής μείωσε με τον Κουδουνά στο ξεκίνημα της επανάληψης για να έρθει ο Νερατζής και να πετύχει χατ τρικ. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πιπίνης.

Ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος από το Βύρωνα στην Αγία Μαρίνα και πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς για τη συνέχεια. Ο Κούτσας ανοιξε το σκορ στο παιχνίδι και στην επανάληψη ο Κυριάκος Κουνιαρέλλης από τα 11 βήματα έγραψε το 2-0. Ο Βύρωνας προσπάθησε να αντιδράσει αλλά ο Χωματάς έχασε πέναλτι δέκα λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού.

Την πρώτη του νίκη με το Γιώργο Κουτρομπίλα στον πάγκο του, πέτυχε ο Αετός Λουτρών που λύγισε τον Αιγέα Πλωμαρίου με γκολ του Παπαμακάριου. Το παιχνίδι ήταν δυνατό, είχε όλα τα στοιχεία του ντέρμπι, με τους γηπεδούχους να παίζουν για 10 λετπά με εννεά παίκτες λόγω αποβολής των Κροτσίδα και Σκαλοχωρίτη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Σπουδαίο διπλό με υπηρεσιακό προπονητή το Μάκη Δουκάκη απέσπασε ο Κεραυνός Αφάλωνα μέσα στη Θερμή επί των "Λιονταριών". Το "χρυσό" για τον Αφάλωνα γκολ πέτυχε ο Κιοσσές στο 40' στην επαναφορά μετά από το πέναλτι που εκτέλεσε και αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα των "Λιονταριών". Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται έντονα καθώς ο Κιοσσές σύμφωνα με αυτούς, φέρεται να κλώτσησε μαζί με τη μπάλα και... τα χέρια του τερματοφύλακα, ο οποίος στη συνέχεια αποβλήθηκε διαμαρτυρόμενος στο διαιτητή...

Μεγάλη βαθμολογική ανάσα τέλος, πήρε ο Αλκιβιάδης που κέρδισε την Άναξο στο Κάτω Τρίτος. Το τέρμα του Αλκιβιάδη που άξιζε τρεις ολόκληρους βαθμούς, πέτυχε ο Ζήσης ανακόπτοντας την πολύ καλή πορεία της ομάδας της Ανάξου.