Απαγορεύεται η χρήση ή επαναδημοσίευσή του σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.
Εμβόλιμη αγωνιστική το απόγευμα στην Α' Κατηγορία, μετά την αναβολή των παιχνιδιών του Σαββατοκύριακου.
Ο πρωτοπόρος Αιολικός υποδέχεται στον "Ταρλά" τον Αλκιβιάδη Κ. Τρίτους, την ώρα που ο Διαγόρας Αγίας Παρασκευής δοκιμάζεται στην έδρα του Παπανικολή Ερεσού. Ενδιαφέρον ματς αναμένεται να διεξαχθεί στο Ενωσιακό της Θερμής, εκεί όπου ο Οδυσσέας Ελύτης κοντράρεται με τον Όλυμπο Αγιάσου.
Στη Μόρια, ο τοπικός Βύρων αναμετράται με τον Κεραυνό Αφάλωνα και στο Γήπεδο του Παπάδου η Αναγέννησης Γέρας αντιμετωπίζει τον Αιγέα Πλωμαρίου.
Στη Σκάλα Καλλονής, η Προοδευτική φιλοξενεί τον Ατρόμητο Ανεμώτιας, ενώ στα Λουτρά αγωνίζονται Αετός και Λιονταράκια. Τέλος ο Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας θα παίξει τυπικά γηπεδούχος στο "Χριστοφίδειο" της Αγιάσου, απέναντι στην Άναξο.
Ορισμοί διαιτησίας:
4η Αγωνιστική (25/9, 17:15)
Βύρων Μόριας-Κεραυνός Αφάλωνα
(Βουλγαρέλλης, Ψαρρός, Ιωάννου) - Γήπεδο Μόριας
Παρατηρητής αγώνα: Βασιλακάκης
Αναγέννηση Γέρας-Αιγέας Πλωμαρίου
(Μποντάκης, Μπάλιακα, Συβρής) - Γήπεδο Παπάδου
Παρατηρητής αγώνα: Στεργίου
Προοδευτική Σκ. Καλλονής-Ατρόμητος Ανεμώτιας
(Λέκκας, Δουκάκης, Κακαδέλλης) - Γήπεδο Σκάλας Καλλονής
Παρατηρητής αγώνα: Πάνου
Οδυσσέας Ελύτης-Όλυμπος Αγιάσου
(Κουλουδής, Βερρής, Σαρλής) - Ενωσιακό Θερμής
Παρατηρητής αγώνα: Ανδριώτης
Αιολικός-Αλκιβιάδης Κ. Τρίτους
(Πατσατζής, Μολυβιάτης) - Στάδιο Μυτιλήνης
Παρατηρητής αγώνα: Χρόνης
Αετός Λουτρών-Λιονταράκια
(Καρμίρης, Καραγιάννης, Φαναρτζής) - Γήπεδο Λουτρών
Παρατηρητής αγώνα: Ντουνιάς
Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας-Άναξος
(Κάντας, Παράσχου, Βασιλακάκης) - "Χριστοφίδειο" Αγιάσου
Παρατηρητής αγώνα: Πηγάσης
Παπανικολής Ερεσού-Διαγόρας Αγ. Παρασκευής
(Πούλος, Κατσάνης, Κολαμπάς) - "Καραβογιάννειο" Ερεσού
Παρατηρητής αγώνα: Κατσαμάτσας
Βαθμολογία
3η Αγωνιστική |
Bαθμοί | Γκολ | |
1. | Αιολικός | 9 |
15-0 |
2. | Διαγόρας Αγ. Παρασκευής | 9 |
12-2 |
3. | Όλυμπος Αγιάσου | 9 |
13-3 |
4. | Αιγέας Πλωμαρίου** | 7 | 10-2 |
5. | Βύρωνας Μόριας | 6 | 5-5 |
6. | Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας* | 6 |
5-3 |
7. | Αναγέννηση Γέρας |
4 | 5-2 |
8. | Κεραυνός Αφάλωνα | 4 | 4-4 |
9. | Οδυσσέας Ελύτης |
4 | 3-4 |
10. | Αλκιβιάδης Κ. Τρίτους | 3 | 2-7 |
11. |
Παπανικολής Ερεσού | 3 | 2-8 |
12. | Λιονταράκια | 1 | 3-6 |
13. |
Άναξος Σκουτάρου | 1 | 3-9 |
14. | Αετός Λουτρών | 0 | 4-14 |
15. | Ατρόμητος Ανεμώτιας |
0 | 2-12 |
16. | Προοδευτική Σκ. Καλλονής** | -1 | 3-10 |
* Έχει ένα μηδενισμό
** Έχουν -2 βαθμούς λόγω ποινής από την περσινή αγωνιστική περίοδο