Με ανατροπή ο Αετός, 4-2 τον Ατρόμητο

06/10/2013 - 14:59

Aetos_Anaksos_1-3_Klaous_KokkinosΣτο μοναδικό παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα Κυριακή, ο Αετός με ανατροπή κέρδισε με 4-2 τον Ατρόμητο Αγίας Μαρίνας και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, μετά την περιπετειώδη ήττα του στην Αγία Παρασκευή την περασμένη αγωνιστική.

Ο Αετός προηγήθηκε στο παιχνίδι με κεφαλιά του Μάριου Δασκάλου, αλλά ο Ατρόμητος ισοφάρισε με το Δελόλμα και πήρε μάλιστα λίγο αργότερα το προβάδισμα με τον Κούτσα! Ωστόσο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν πριν το ημίχρονο με πέναλτι του Σκαλοχωρίτη, σε ανατροπή του ιδίου από τον Ευαγγέλου.

Στην επανάληψη ο Αετός που ήταν καλύτερος, έκανε τηνολική ανατροπή με νέα χτύπημα πέναλτι του «Μπάλακ» σε χέρι του Κουρτίδη και ο Ελευθερίου έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας των Λουτρών στο τελικό 4-2.