Μια εντεκάδα νίκες ο Αιολικός!

02/11/2013 - 22:13

Aiolikos_panigyriko_2013_14_Aetos_LoutronΚανένα περιθώριο αμφισβήτησης της ανωτερότητάς του δεν άφησε ο Αιολικός, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 11ης Αγωνιστικής στην Α' Κατηγορία, επικρατώντας του Όλύμπου Αγιάσου στον "Ταρλά" με σκορ 6-0.

Η ομάδα της Μυτιλήνης πέτυχε το 1-0 μόλις στο 8ο λεπτό, με τον Τόλη Λαλά να σκπράρει απέναντι στην παλιά του ομάδα, χωρίς πάντως να πανηγυρίσει, από σεβασμό στην ομάδα του χωριού του. Με τη συμπλήρωση 35 λεπτών αγώνα, ο Μάκης Σαμπάνης με πλασέ στη κίνηση έκανε το 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 49', ο Θεαγένης Διονυσάτος πέτυχε το 3-0 με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ και στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Βαγγέλης Σεραφίγγος μετέτρεψε σε γκολ τη σέντρα του Σαμπάνη με ασύλληπτη κεφαλιά (4-0). Το 57ο λεπτό της αναμέτρησης επεφύλασσε ια όμορφη στιγμή, με τον Βερβέρη να χρίζεται σκόρερ στο παρθενικό του γκολ με τη φανέλα του Αιολικού, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 5-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το τελικό 6-0 σημείωσε ξανά ο Σεραφίγγος λίγο πριν τη λήξη του αγώνα.