Καλπάζει ο Οδυσσέας Ελύτης

16/11/2013 - 19:23 Τελευταία τροποποίηση στις 17/11/2013 - 20:03

Odysseas_Ellytis_Diagoras1-0Πιο εύκολη απ΄ όσο θα περίμενε ήταν η επικράτηση του Οδυσσέα Ελύτη απέναντι στην Άναξο, που χωρίς προβλήματα και δημιουργώντας πολλές τελικές για μεγάλο σκορ, αρκέστηκε τελικώς στο 3-0.

Την ίδια ώρα η Αναγέννηση Γέρας με ανατροπή, κέρδιζε τον Αλκιβιάδη με 2-1 τον Παπάδο. Νίκη «ανάσα» για τον Αετό ήταν αυτή απέναντι στον Παπανικολή με 2-0 στα Λουτρά, όπως και εκείνη του Αιγέα με το ίδιο σκορ κόντρα στην σκληροτράχηλη ομάδα του Ατρομήτου Ανεμώτιας. Μεγάλο «διπλό» μέσα στη Μόρια, πήρε ο Όλυμπος με 0-2, ενώ τέλος η Προοδευτική κέρδισε εύκολα με 2-0 τα Λιονταράκια Αύριο το πρωί αναμετρώνται ο Κεραυνός Αφάλωνα με τον Ατρόμητο Αγίας Μαρίνας.

Στη Θερμή ο Τσιμπούκης άνοιξε το σκορ πριν το ημίχρονο για τον Ελύτη, οι συμπαίκτες του έχασαν σωρεία ευκαιριών και παρά την αποβολή του Θωμά Παπαδόπουλου στο 55΄, η ομάδα του Μουντανάρη έφτασε στο τελικό 3-0 με άλλα δύο τέρματα από τους Μαρίνο και Βέντο.

Στον Παπάδο η Γέρα έμεινε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη με δύο γκολ του Ζαφειρίου πήρε τη νίκη στο 80΄!

Στη Σκάλα Καλλονής η «Πρόο» δεν είχε προβλήματα να επιστρέψει στις νίκες απέναντι στα Λιονταράκια με γκολ των Φινφίνη και Κουμέλη, ενώ στη Μόρια ο Όλυμπος λύγισε το Βύρωνα με γκολ των Λουπέλλη κα Δημάκη στην επανάληψη.

Ο Αιγέας επέστρεψε στις νίκες απέναντι στον Ατρόμητο Ανεμώτιας, προηγούμενος με πέναλτι του Μαμάκου και σφραγίζοντας στο δεύτερο μέρος τη νίκη με γκολ Αζάμπι.

Σημαντική νίκη, που είναι σίγουρα βαθιά βαθμολογική ανάσα, πήρε τέλος ο Αετός στα Λουτρά, κερδίζοντας με 2-0 τον Παπανικολή χάρις σε γκολ των Κροτσίδα και Κάβουρα.