Πέντε και εύκολα ο ΑΙΟ στα Λουτρά

02/02/2014 - 18:49

Aiolikos_panigyriko_5-0_Diagoras1Η αναμέτρηση του φορμαρισμένου Αετού Λουτρών με τον Αιολικό χθες το μεσημέρι, παρουσίαζε ιδιαίτερο ενδιαφέρον, μόνο που η εξαιρετική αγωνιστική παρουσία του Αιολικού, δεν άφησε περιθώρια στους γηπεδούχους να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο από το παιχνίδι. Η ομάδα της Μυτιλήνης προηγήθηκε με τον Λαλά στο πρώτο ημίχρονο και ο Μιχαλάκης διπλασίασε τα τέρματα του Αιολικού πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Αιολικός «λύθηκε» ακόμα περισσότερο πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, την ίδια στιγμή που ο Αετός άρχισε να ξεμένει από δυνάμεις, αδυνατώντας να ακολουθήσει τον υψηλό ρυθμό. Ο Μαλακός ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0-3, με τον Καδή να διαμορφώνει λίγο αργότερα το 0-4. Το τελικό 0-5 σημείωσε με πέναλτι ο Σεραφίγγος, σφραγίζοντας την άνετη επικράτηση της ομάδας του Γιώργου Κομνηνού.