Όλα ανοιχτά στην μάχη των play-out!

15/03/2014 - 19:50

Aetos_Keravnos_fasi3_2012-13slΗ Αναγέννηση Γέρας υπέφερε στην έδρα του Αλκιβιάδη, αλλά την κρίσιμη στιγμή έδειξε την ποιότητά της και κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην ομάδα του Κάτω Τρίτους που καιγόταν για βαθμό ή βαθμούς με το τελικό 1-2 και γκολ των Βλάμμη και Ζαφειρίου. Η ομάδα του Κάτω Τρίτους έχασε μάλιστα και πέναλτι στο 30΄αλλά και πολλές ευκαιρίες στις καθυστερήσεις για να πάρει κάτι από το παιχνίδι…

Με το ίδιο σκορ επικράτησε και η Προοδευτική των Λιονταριών στη Θερμή με γκολ των Κατσαρού και Νανίδη, με τον Οδυσσέα Ελύτη να αναδεικνύεται ισόπαλος με την Άναξο στην Πέτρα χωρίς γκολ.

Μεγάλη νίκη που προβληματίζει ακόμα περισσότερο τον Αιγέα, πέτυχε ο Ατρόμητος Ανεμώτιαςμε χρυσό σκόρερ τον Νικολόφ. Με τον Καλλουντζή να κάνει ρεκόρ δεκαετίας, βάζοντας πέντε γκολ(!!) ο Όλυμπος επικράτησε με 5-3 του Βύρωνα Μόριας στην Αγιάσο. Χατ τρικ πέτυχε ο Κιοσσές για την ομάδα της Μόριας!

Τέλος με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, ο Αετός έκλεψε τη χαρά από τον Παπανικολή που προηγούνταν με πέναλτι από το 80΄ με 1-0! Ο Πασπαλιάρης στο 91΄ και ο Κούκλος στο 93΄ γλίτωσαν τον Αετό από απροσδόκητη ήττα αφήνοντας με το παράπονο την υπερπροσπάθεια των γηπεδούχων.

Αύριο ο Ατρόμητος φιλοξενεί τον Κεραυνό Αφάλωνα, με τη μάχη των play-out να κορυφώνεται…