Νίκη με ανατροπή ο Ατρόμητος επί του Κεραυνού

16/03/2014 - 18:53 Τελευταία τροποποίηση στις 16/03/2014 - 22:00

atromitos_ag.marinas_aigeas_kyp_fasi1Με μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ατρόμητος Αγίας Μαρίνας πήρε μεγάλη νίκη επί του Κεραυνού Αφάλωνα, φτάνοντας στους 28 βαθμούς αλλά για να αποφύγει την διαδικασία των μπαράζ θα χρειαστεί ένα μικρό θαύμα, δηλαδή νίκη και επί του Αιολικού στα δύο τελευταία παιχνίδια της… Ο Κεραυνός προηγήθηκε δύο φορές στο παιχνίδι και μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη είδε έναν ψυχωμένο Ατρόμητο, να πραγματοποιεί αντεπίθεση και να φτάνει στο υπέρ του τελικό 3-2!

Ο Βούρος Ν. άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι για την ομάδα του Αφάλωνα, αλλά ο Κοκκώνης που είχε μπει σαν αλλαγή της αλλαγής λόγω διαδοχικών τραυματισμών των Κοντονίκα και Χατζόγλου νωρίτερα, έφερε το ματς στα ίσια!

Ο Ντουνιάς ωστόσο με δικό του τέρμα, έδωσε το προβάδισμα στο ημίχρονο εκ νέου στον Κεραυνό… Στην επανάληψη ωστόσο μίλησε το… κίνητρο και ο Ατρόμητος ισοφάρισε αρχικά με τον Ραφαήλ Κουνιαρέλλη και ο Δελόλμας με απευθείας φάουλ, ολοκλήρωσε την ανατροπή!