Παναγόπουλος: «Δεν σκοράραμε, το πληρώσαμε»

23/03/2015 - 12:59 Τελευταία τροποποίηση στις 23/03/2015 - 00:53

Ο προπονητής του Αιολικού, στις δηλώσεις του στη «ΡΕΒΑΝΣ των Σπορ» αμέσως μετά τη λήξη του παιχνιδιού, στάθηκε στις χαμένες ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου, για να πάρουν οι «κυανόλευκοι» το προβάδισμα στη Ζάκυνθο: «Είχαμε σχεδιάσει εξαρχής πως θα προσπαθούσαμε να εκμεταλλευτούμε την ταχύτητά μας σε ένα πολύ μικρό γήπεδο. Για το λόγο αυτό διαφοροποιήσαμε το σύστημά μας και από την εικόνα του παιχνιδιού στα πρώτα 45 λεπτά, εκτιμώ ότι το 0-0 με το οποίο πήγαμε στα αποδυτήρια, δεν αντικατοπτρίζει την υπεροχή μας στον αγωνιστικό χώρο. Δυστυχώς όμως δεν καταφέραμε να κάνουμε γκολ δυο - τρεις κλασικές ευκαιρίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο, αποσυντονιστήκαμε από τον τραυματισμό του Παπαζούδη. Αναγκαστήκαμε να αλλάξουμε αρκετά μέσα στο γήπεδο, αλλά σε ακόμα ένα παιχνίδι εμφανίσαμε τη γνωστή καθίζηση στο τελευταίο ημίωρο, με αποτέλεσμα ο αντίπαλος να εκμεταλλευτεί τις λιγοστές φάσεις που δημιούργησε και να πάρει τη νίκη. Αν και μετά από μια ήττα, δεν είναι εύκολο να μιλάς για κέρδη, θεωρώ πως ο Αιολικός μπορεί να λέει ότι κέρδισε και σήμερα κάποιους ποδοσφαιριστές, που έδειξαν ότι βελτιώνονται, ώστε να μπορεί η ομάδα να υπολογίζει σε αυτούς και στο μέλλον...»