Φιλική ήττα από την Αναγέννηση Γέρας

06/02/2013 - 19:53

Aiolikos_Thyella_kypello_doumplatzis1-1Φιλικό παιχνίδι, αντί προπόνησης, έπαιξαν Αιολικός και Αναγέννηση Γέρας στο Γήπεδο του Παπάδου, σήμερα το μεσημέρι.

Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του Νίκου Μάτα με σκορ 2-1 σημειώνοντας... ανατροπή, αφού ο Αιολικός προηγήθηκε με 0-1 χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Σπύρος Μίχος.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν άμεσα με σκόρερ τον Παυλέλλη σε 1-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στα τελευταία λεπτά με γκολ του Σεραφίγκου.

Οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες που είχαν στη διάθεσή του και έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα για τη συνέχεια των πρωταθλημάτων τους. Από πλευράς Αιολικού μάλιστα, θετικές εντυπώσεις άφησε στο ντεμπούτο του, σε ρόλο αριστερού μπακ, ο νεαρός Γιώργος Γιοβάνης, που αποκτήθηκε πρόσφατα από τον Ορφέα Κεραμειών.