"Κένταγε" η ΑΕΚ, ικανοποίηση για Παυλή!

01/08/2012 - 22:19

Τη νίκη με 1-3 πανηγύρισε η ΑΕΚ απέναντι στη Ρέξαμ, στο τρίτο κατά σειρά φιλικό της στη Βρετανία, όπου πραγματοποιεί το βασιό στάδιο της προετοιμασίας της.

Μετά από ένα «μουδιασμένο» 15λεπτο, η ΑΕΚ πήρε... μπροστά και παίζοντας πανέμορφο ποδόσφαιρο, νίκησε με το -φτωχό- 1-3 τη Ρέξαμ χάρη στα γκολ των Παπαδημητρίου (50'), Γροντή (83') και Καλογέρη (86'). Η Ένωση είχε και δοκάρι με τον Νικολιά (85'), ενώ της ακυρώθηκαν δύο ακόμη γκολ.

Στο Β' Ημίχρονο ο Βαγγέλης Βλάχος έριξε στη μάχη και τον Μυτιληνιό Μιχάλη Παυλή, που έδωσε ταχύτητα και ουσία στο παιχνίδι της ΑΕΚ, αναστατώνοντας την αντίπαλη άμυνα με τις κάθετες μπαλιές του και τη διεμβολιστική του ικανότητα.

Η εικόνα του Δικεφάλου άλλαξε προς το καλύτερος με την είσοδο του Παυλή κι αυτό μάλιστα σχολίαζε με τους συνεργάτες του ο προπονητής της ομάδας, τρίβοντας τα χέρια του από ικανοποίηση για την εμφάνιση του Μυτιληνιού επιθετικού.