Αγωνιστική εκπλήξεων στον 3ο όμιλο!

03/11/2014 - 02:00 Τελευταία τροποποίηση στις 07/12/2014 - 10:04

Ο Πανελευσινιακός ήταν ο μεγάλος κερδισμένος της 5ης Αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, αφού επικράτησε στο ντέρμπι μέσα στην έδρα της Καλαμάτας με σκορ 0-1, χάρη σε γκολ του Κουσκουνά στο 26ο λεπτό. Η ομάδα της Μεσσηνίας έχασε πολλές ευκαιρίες, είχε δοκάρι με τον Χαρίτου στο 40’ και διπλό τετ α τετ στο 80ο λεπτό, φεύγοντας με μηδενική συγκομιδή από το συγκεκριμένο ματς.

Την απρόσμενη αυτή εξέλιξη εκμεταλλεύτηκε η Δόξα Νέας Μανωλάδας, που κέρδισε στο γήπεδό της και τον Βύζαντα Μεγάρων (1-0), διατηρώντας ξανά το μηδέν στην άμυνα, σκαρφαλώνοντας έτσι στην κορυφή του πίνακα. Το χρυσό γκολ των γηπεδούχων πέτυχε ο Νικολόπουλος στο 60ο λεπτό.

Χαμένους βαθμούς περιελάμβανε η Κυριακή και για τον Παναργειακό, που υποχρεώθηκε σε εντός έδρας ισοπαλία με τον συντοπίτη Ερμή Κιβερίου (1-1). Η ομάδα από το Κιβέρι προηγήθηκε με γκολ του Ζίου (33’), ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Αγγελόπουλο στο 53’.

Σπουδαίο «2» πανηγύρισε ο Ζακυνθιακός επί του Αστέρα Μαγούλας (1-2). Οι νησιώτες προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καραμαλίκη (56’) και ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 0-2 στο 71’. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στις καθυστερήσεις με τον Τσούπρο.

Την ανοδική του πορεία πιστοποίησε και το Λουτράκι, που επιβλήθηκε έστω και δύσκολα του Μανδραϊκού εντός έδρας με γκολ του Σιώκου στο 87ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Σιγάλα στο 89’ με απευθείας κόκκινη.