Μόνος πρώτος ο Παναργειακός

17/11/2014 - 02:00 Τελευταία τροποποίηση στις 05/12/2014 - 09:33
Το άσχημο αποτέλεσμα του Αιολικού στα Μέγαρα (3-1) σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα της 7ης Αγωνιστικής, δείχνουν το μέγεθος της γκέλας για την ομάδα της Μυτιλήνης, η οποία ενώ διατηρούσε το πλεονέκτημα μέχρι τώρα να βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής έχοντας πραγματοποιήσει και το ρεπό της, βρίσκεται ξανά σε θέση κυνηγού για την άνοδο.

Ο Παναργειακός του Τίμου Καβακά ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του ΠΑΟ Βάρδας (3-0), χάρη στα γκολ των Έτοφ (16’), Πούτσι (71’) και Λιόση (90’), προετοιμαζόμενη πλέον για το ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής στην Καλαμάτα.

Στην Κάτω Αχαγιά, η Καλαμάτα ήταν πραγματική… «Μαύρη θύελλα», νικώντας με 1-4 την αδύναμη Αχαϊκή. Το σκορ άνοιξε στο 30’ ο Σαλαπάτας, ενώ ο Ηλιόπουλος με δύο γρήγορα στην επανάληψη (49’ και 53’) ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3. Ο Καλαντζής σκόραρε το 0-4 με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ στο 80’, ενώ οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της τιμής με τον Κωστή, πέντε λεπτά πριν τη λήξη.

Στο τοπικό ντέρμπι της Δυτικής Αττικής, ο Πανελευσινιακός επικράτησε με 1-4 του Αστέρα Μαγούλας. Τα γκολ της νίκης σημείωσαν οι Σκαφτούρος (37’), Δουκάκης (61’), Παπαπαναγιώτου (86’) και Μιχελής (93’), ενώ οι γηπεδούχοι είχαν μειώσει προσωρινά σε 1-2 με τέρμα του Χαλκίδη (68’). Η ομάδα της Ελευσίνας είχε δοκάρι με τον Δουκάκη στο 54ο λεπτό, ενώ στο γήπεδο βρέθηκαν περίπου 1.000 φίλαθλοι!

Στη Νέα Μανωλάδα, η τοπική Δόξα αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) απέναντι στον Ερμή Κιβερίου, ο οποίος μάλιστα έχασε πέναλτι στο 38ο λεπτό, με τον Τσάπαλο να μπλοκάρει το σουτ του Καλογιάννη.

Λευκή ισοπαλία (0-0) υπήρξε και στην Τρίπολη, με τον Παναρκαδικό και το Λουτράκι να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Τέλος, ξεκούραστο τρίποντο πρόσθεσε στη συγκομιδή του ο Μανδραϊκός, που αντιμετώπιζε βάσει προγράμματος την Κύμη, η οποία έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.