Σούπερ ντέρμπι στην Αγιάσο!

03/10/2012 - 13:46 Τελευταία τροποποίηση στις 03/10/2012 - 14:07

Με την ενδιάμεση φάση του Κυπέλλου Λέσβου συνεχίζεται σήμερα η διοργάνωση της ΕΠΣΛ, ώστε από τους αυτούς αγώνες να προκύψουν οι δύο ομάδες που θα συμπληρώσουν το παζλ των ημιτελικών, με τον Αιολικό και την Προοδευτική Σκ. Καλλονής να βρίσκονται ήδη στην τετράδα χωρίς αγώνα.

Στο "Χριστοφίδειο" της Αγιάσου, θα πραγματοποιηθεί το πιο σημαντικό ματς της ημέρας με τον Όλυμπο να φιλοξενεί την Αναγέννηση Γέρας, σε ένα ντέρμπι που ενδεχομένως να κρίνει και το πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Στην Αγία Παρασκευή, ο τοπικός Διαγόρας υποδέχεται την έκπληξη του θεσμού, τον Ατρόμητο Ανεμώτιας που είναι η μοναδική ομάδα της Β' Κατηγορίας η οποία έφτασε τόσο μακριά.

Και οι δύο αναμετρήσεις, που θα ξεκινήσουν στις 16:00, είναι νοκ άουτ και σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσουν παράταση και ίσως πέναλτι.