Παίδες και νέοι για... φίλημα κόντρα στη Σάμο!

07/01/2014 - 13:36 Τελευταία τροποποίηση στις 07/01/2014 - 15:36

Lesvos_Mikti_paides_Anavyssos_Samos1Με δύο μεγάλες σε έκταση νίκες συνεχίστηκε η αγωνιστική παρουσία των Μικτών Λέσβου, σε παίδες και νέους, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα προεπιλογής εθνικών ομάδων, που διεξάγεται αυτές τις ημέρες στην Ανάβυσσο.

Οι παίδες του Βαγγέλη Σπανού διέλυσαν τη Μικτή Σάμου με σκορ 8-0, σε ένα ματς όπου ο προπονητής της ομάδας της Λέσβου πραγματοποίησε αρκετές αλλαγές μοιράζοντας το χρόνο συμμετοχής στους παίκτες. Η Μικτή της ΕΠΣΛ προηγήθηκε με 5-0 στο ημίχρονο, κρατώντας σε υψηλά επίπεδα την απόδοσή της και στην επανάληψη φτάνοντας σε μια εμφατική νίκη (8-0). Χατ τρικ σημείωσε ο Παλαμουτσής, δύο γκολ οι Παρέλλης και Μαρίνος και ένα ο Βελούτσος.

Στους νέους, η ομάδα του Στέλιου Μουντανάρη κέρδισε με 5-0 την αντίστοιχη της ΕΠΣ Σάμου και πλησίασε ξανά στη 2η θέση της βαθμολογίας. Χατ τρικ πέτυχε ο Ψάννης και από ένα γκολ σημείωσαν οι Ζαραδούκας, Ζουμπίλης και Κάκκαρος, μετατρέποντας τον αγώνα σε παράσταση για ένα ρόλο.

Τελευταία ματς για τις Μικτές μας ομάδες είναι αύριο Τετάρτη, στις 10:00 και στις 12:00, απέναντι στις Κυκλάδες.

Mountanaris_Stelios_Anavysos1Αναλυτικά, τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα των αγώνων: