Νίκες για τους γηπεδούχους

09/05/2022 - 21:39 Τελευταία τροποποίηση στις 09/05/2022 - 21:56

Με νίκες συνέχισαν στο ειδικό πρωτάθλημα μπαράζ ανόδου της Β ΕΠΣΛ χθες Κυριακή οι πρωτοπόροι Αλκιβιάδης και Παπανικολής, όπως και ο Πολιχνίτος.

Δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα ο Αλκιβιάδης κερδίζοντας άνετα 5-0 τον Μακαρέα, ο οποίος ωστόσο αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο με 10 παίκτες, αφού δεν κατάφερε να συμπληρώσει εντεκάδα. Στο 20' και 29' ο Χατζηβαγιάνης έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους, το 3-0 έγινε από τον Σταυρινό στο 36' με απ'ευθείας φάουλ και το 4-0 με τον Ζήση στο 41'. Στο 84' ο Μαρίνος Ανήφορος διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Ο Παπανικολής επιβλήθηκε 3-1 κόντρα στον Αστέρα(Ορφέα). Ο Χατζηδιαμαντής πέτυχε το 1-0, το 2-0 σημείωσε ο Ρομέο Μπάνα, ενώ πριν το ημίχρονο ο Παπαδάτος μείωσε 2-1. Ο Χατζηδιαμαντής ξανά στο δεύτερο μέρος σφράγισε τη νίκη 3-1 για τον Παπανικολή που τον διατήρησε στην πρώτη θέση.

Νίκη 3-0 πήρε και ο Πολιχνίτος στην Αγιάσο με αντίπαλο τον Αχιλλέα Πέτρας. Ο Νικέλλης στο 36' έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, το 2-0 προήλθε από τον ίδιο παίκτη στο 60' και το 3-0 έγινε από το απ'ευθείας φάουλ του  Χιμετλάρι.