«Πεντάσφαιρος» ο Καραβαγγέλης Στύψης

27/11/2022 - 17:58 Τελευταία τροποποίηση στις 27/11/2022 - 18:55

Άλλη μια νίκη μέτρησε ο Καραβαγγέλης Στύψης με τελικό σκορ 5-1 απέναντι στον Παπανικολή, στον αγώνα που έκλεισε την 5η αγωνιστική της Β ΕΠΣ Λέσβου.

Ο Παπανικολής που διαθέτει νεανικό σύνολο άντεξε μέχρι το 75ο λεπτό κρατώντας την ισοπαλία, όμως στη συνέχεια λύγισε από την πίεση της αντίπαλης ομάδας. Στο 3ο λεπτό ο Κουρκουμέλης αιφνιδίασε τους γηπεδούχους ανοίγοντας το σκορ για τον Παπανικολή. Στη συνέχεια ο τερματοφύλακας της φιλοξενούμενης ομάδας Κοκκώνης απέκρουσε δύο πέναλτι, του Μαστραντωνά στο 20' και του Μάριου Τοπάλι στο 35', όμως ο Γιώργος Βελούτσος στο 45' βρήκε την ισοφάριση 1-1 για τον Καραβαγγέλη.

Το 2-1 έγινε από τον Βασιλέλλη στο 75', ο Τσιάμης λίγα λεπτά αργότερα πέτυχε το 3-1 και ο Γιώργος Βελούτσος ξανά στο 84' και 90' διαμόρφωσε το τελικό 5-1. Να σημειωθεί ότι στο πρώτο μέρος ο Πανανικολής είχε δοκάρι με τον Κουρκουμέλη που στη συνέχεια αντικαταστάθηκε λόγω τραυματισμού.