Επιστροφή στις νίκες για τον Αχιλλέα 5-2 τον Ορφέα Άντισσας

10/12/2023 - 12:52 Τελευταία τροποποίηση στις 10/12/2023 - 13:25

Φωτογραφία αρχείου

Στον πρωινό αγώνα 10/12 στο γήπεδο Πέτρας, ο Αχιλλέας επέστρεψε στις νίκες απέναντι στον Ορφέα Άντισσας με σκορ 5-2.

Η φιλοξενούμενη ομάδα που αγωνίστηκε με απουσίες, προηγήθηκε στο 15' με το αυτογκόλ του Ντούρτσε μετά από σέντρα του Πονηρού. Ο Αχιλλέας μετά από πέντε λεπτά έφτασε στην ισοφάριση με τον Ρενάτο Ράμα. Ο Ορφέας στο 45' πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Θεολόγο Σάββα, όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους δέχθηκε δύο τέρματα. Στο 46' ο Μαζάρι με πέναλτι ισοφάρισε 2-2 και στο 48' ο Ντάνι έκανε την ανατροπή 3-2.

Στο 67' ο Ρενάτο Ράμα ξανά σημείωσε το 4-2 και στο 73' ο Ντάνι το τελικό 5-2. Ο Αχιλλέας είχε και δοκάρι στο 65' με τον Ρενάτο Ράμα. Σημειώνεται ότι στο 30ο λεπτό ο Φώτης Πονηρός αισθάνθηκε αδιαθεσία και αποχώρησε από το γήπεδο με τον Κινικλή να τον αντικαθιστά. Οι τελευταίες πληροφορίες να αναφέρουν ότι ο ποδοσφαιριστής είναι καλά στην υγεία του.